В Казанківському історико-краєзнавчому музеї відбувся захід-рефлексія, присвячений 36-й річниці закінчення війни в Афганістані. Учні гімназії №4 дізнались основні факти про цю війну і про участь у ній наших земляків. Основна частина заходу була присвячена рефлексії: чим був Афганістан для українців і чому цей біль досі відгукується в наших серцях. Учасники заходу проводили паралелі подій тієї війни з сьогоднішнім днем. Сьогодні, коли ми самі захищаємо свій дім, ми інакше дивимося на ті події.
Однією з тем зустрічі було обговорення культової книги Нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич «Цинкові хлопчики».
Це книга, яка свого часу «підірвала» тишу. Вона не про героїчні наступи, а про: матерів, які отримували запаяні труни без права їх відкрити; солдатів, чия психіка назавжди залишилася на перевалах Гіндукушу; страшний контраст між «парадною» брехнею та «окопною» правдою.
Ми не просто згадуємо минуле — ми переосмислюємо його, щоб краще розуміти себе сьогодні.



