28 лютого Михайлівською бібліотекою-філією спільно з сільським будинком культури було організовано годину народознавства «Батьківська хата». В народознавчій кімнаті учнів першого класу разом з їх учителем Губарєвою Світланою Григорівною зустріли завідуюча сільським клубом Олена Петренко та бібліотекар Олена Маліновська.
Від них діти дізналися, що в українській хаті знаходиться коріння нашого роду, щось вічне як життя і святе як мамина пісня, як пам'ять народна. Тут ми народилися, тут уперше побачили світ, зробили перший крок. Головне місце в хаті займала піч, це був центр життя його душа. Вважалося – де тепло, там і добро, там злагода в сім'ї, та забезпеченість в родині.
Рушники були оберегом оселі, їх передавали з роду в рід. Без рушника, як без пісні, не обходилося не одне свято. В хаті був на видному місці килим - символ багатства, статку, затишку, працелюбності, найбільш цінна річ у приданому дівчини.
Ще в хаті була скриня, яка гордо і велично стояла на видному місці у хаті. В неї складали одяг і все цінне, що було в хаті. А на почесному місці висіли портрети батьків і дідусів, прикрашені рушниками. Вивішений на стіні портрет дідуся чи бабусі - це не просто данина традиції, це пам'ять про тих, хто творив історію, з кого потрібно брати приклад.
Немає коментарів:
Дописати коментар