Загальна кількість переглядів сторінки

6162

четвер, 12 вересня 2019 р.

Спорт – здоров’я, сила духу і краса

     Напередодні Дня фізичної культури і спорту в навчальних закладах нашої громади пройшов Олімпійський тиждень. Серед заходів, в яких взяли участь учні, був інформаційний мікс «Спорт – здоров’я, сила духу і краса», організований Публічною бібліотекою Казанківської селищної ради спільно з районним народним історичним музеєм. 11 та 12 вересня захід відвідали учні І та ІІ курсів професійного аграрного ліцею і учні 6 Б класу ЗЗСО №1. 
  Розпочався захід коротким екскурсом в історію олімпійського руху. Олімпійські ігри, захоплюючі всесвітні змагання, що вражають красою та видовищністю, беруть свій початок ще з античних часів. В наш час міжнародні спортивні змагання відродилися завдяки зусиллям французького спортивного і громадського діяча П’єра де Кубертена. З 1896 року кожні чотири роки олімпіада збирає найкращих спортсменів з усього світу. І, звичайно ж, у цих змаганнях, починаючи ще з перших ігор, беруть участь наші співвітчизники. Вперше окремою командою українські спортсмени виступили на Зимовій Олімпіаді 1994 року. Всього за часи незалежності українські олімпійці здобули 130 нагород. 
  Має свого олімпійського чемпіона і наша Казанківщина. Це Іван Гаврилович Богдан, переможець Літньої Олімпіади 1960 року в Римі з греко-римської боротьби. Життєвий шлях майбутнього чемпіона почався в с. Дмитро-Білівка Казанківського району. Тут пройшли його дитячі і юнацькі роки. Вперше на борцівський килим Іван потрапив, коли служив у війську, тобто вже дорослою людиною. Але природний талант і селянський міцний характер допомогли йому зробити стрімку спортивну кар’єру. Іван Богдан – олімпійський чемпіон, дворазовий чемпіон світу, триразовий чемпіон СРСР. 
  Учасники заходу мали можливість ознайомитись із ілюстрованою виставкою «Олімпієць з сільської глибинки», а також роздивитись експонати, подаровані районному музею І.Г.Богданом. 
  Найпопулярнішою командною грою в світі є футбол. В кожному місті і селі, мабуть, знайдуться любителі поганяти м’яч на стадіонах, майданчиках, а то й просто у дворі. Чимало шанувальників гри є й серед наших земляків. Увазі учасників заходу була представлена фотовиставка «Мріючи про великий футбол». 
   Найстаріше фото представляє команду ДССО «Колгоспник» 1956 року. Згодом честь району відстоювали команди «Колос» та ФК «Казанка». ФК «Казанка» у 2009 році став переможцем змагань з міні-футболу в Хорватії, випередивши 56 команд з різних країн Європи. Інші фото розповідають про людей, які зробили великий внесок в популяризацію футболу в районі. Серед них – брати Євген та Юрій Вінівітіни, обидва великі шанувальники гри, футболісти-любителі, які зробили багато для розвитку футболу на Казанківщині. Євген Вінівітін протягом значного часу був тренером дитячої команди, і деякі з його вихованців стали в подальшому професійними спортсменами. На вшанування пам’яті трагічно загиблих братів в Казанці щороку відбувається футбольний турнір. 
  Є серед наших земляків і професійні футболісти. Так, наприклад, Олександр Мариненко взяв участь у 200 матчах у складі команд Кривого Рогу, Александрії, Сімферополя, Миколаєва. Артем Жоров, закінчивши школу футболу, у 17 років підписав свій перший контракт. За роки своєї спортивної кар’єри грав за команди Миколаєва та Херсона. 
 Сьогодні кар’єру професійного футболіста у складі словацької команди продовжує уродженець с. Троїцько-Сафонове Максим Третьяков. До цього хлопець грав у командах «Дніпро» (Дніпропетровськ). «Металіст» (Харків), «Чорноморець» (Одеса). А Денис Фурзенко, хоч і обрав службу у правоохоронних органах, але не зрадив футболу. У 2013 році Денис став Спортсменом року м. Харків, а у 2016 – чемпіоном Херсонської області. 
   Не зрадив своїй дитячій мрії про великий футбол і Микола Болотських. З дитинства хлопець відстоював футбольний престиж своєї школи, потім професійного аграрного ліцею. Зараз молодий ветеран грає в Лізі учасників АТО. 
  Наймолодшому з представлених на виставці футболістів Ярославу Русакові всього лише 11 років. Але, не зважаючи на такий юний вік, він вже має чимало досягнень в улюбленому виді спорту. Не дивно, що хлопця називають маленьким Роналду, адже він не розлучається з м’ячем ще з чотирирічного віку. 
  Організатори заходу побажали його учасникам отримувати задоволення від занять фізичною культурою і спортом, мірятися силою лише на спортивних майданчиках і висловили сподівання, що серед сьогоднішніх учнів є ті, хто продовжить спортивні традиції Казанківщини.































Немає коментарів:

Дописати коментар