26 квітня 2019 року виповнюється 33 роки з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття – аварії на чорнобильській атомній електростанції – ЧАЕС. Саме цій події було присвячено годину – реквієм «Чорнобиль – біль душі», яку організували працівники Публічної бібліотеки Казанківської селищної ради для учнів 10-го класу ЗЗСО №1.
Організатори заходу при допомозі розповіді, супроводжуваної відеорядом, намагались донести до молодого покоління весь жах трагедії, що відбулася квітневої ночі 1986 року, яка торкнулася мільйонів людей невидимим жахом безжалісної радіації. На кадрах хроніки діти побачили, як мирну тишу весняної ночі розітнув вибух «мирного атому», розділивши відлік часу на «до» і «після» Чорнобиля.