Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 17 травня 2019 р.

Європа - наш спільний дім

  18 травня в Україні відзначатиметься День Європи. Напередодні працівники Публічної бібліотеки провели для учнів Казанківської гуманітарної гімназії інтелектуально-розважальний захід «Європа – наш спільний дім». 
  День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Девіз Європейського Союзу в перекладі з латинської звучить як: єдність у різноманітності. Гасло означає, що європейці єдині у спільній праці на користь миру й добробуту, і що різноманітність культур поважається в цьому союзі. День Європи в Україні – це затвердження України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця. 
   Про те, як влаштований Європейський Союз і цікаві факти про Україну, як частину Європи, учні дізнались з інформаційного дайджесту, після чого виявили неабияку активність в конкурсах і вікторинах. 

пʼятниця, 26 квітня 2019 р.

Пам'ять про подвиг в наших серцях

   Сьогодні минуло 33 роки відтоді, як сталася аварія на Чорнобильській АЕС, що стала справжньою національною трагедією, наслідки якої ми відчуваємо й досі. Ядерна стихія опалила долі мільйонів українців, породила величезну кількість проблем. З плином часу вони змінюються, трансформуються, але не зникають. 
  Ми в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями, які захистили теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха. Схиляємо голови в пошані перед кожним, чиє життя та здоров’я забрав невидимий ворог – смертоносне радіоактивне випромінювання. 
  В селі Михайлівка проживає три учасника ліквідації наслідків катастрофи: Олег Миколайович Жеребило, Володимир Володимирович Сарапулов та Григорій Юхимович Озеров. Працівники культури завідуюча, СБК О.П. Петренко та бібліотекар О.С. Маліновська , завітали до кожного з них, привітали квітами та вручили продуктові набори, кошти на які виділила селищна рада. Побажали міцного здоров'я, чистого, мирного неба над головою. 
     Шановні ліквідатори! Ви є справжнім прикладом патріотизму, мужності та самовідданості. Від щирого серця бажаємо вам міцного здоров’я, сімейного затишку, оптимізму, добробуту та благополуччя!

четвер, 25 квітня 2019 р.

До 33-ї річниці Чорнобильської катастрофи


    26 квітня виповнюється 33 роки після аварії на Чорнобильській АЕС. Ця подія запам'яталася людям як страшна трагедія і біль. Вибух на ЧАЕС став справжньою трагедією і екологічною катастрофою. Лише завдяки мужності та самовідданості робітників, вчених, військових і добровольців, які ризикували своїми життями і здоров'ям і виконали в 1986 році безпрецедентні за своїми масштабами та складністю роботи з екстреного усунення наслідків цієї трагедії, вдалося уникнути більш жахливих наслідків.
  Серед тих, хто став на заваді розповсюдженню ядерного зараження, були і наші земляки.Саме їм присвячена представлена тут публікація, підготовлена працівниками бібліотеки та районного народного історичного музею.

Полин сльозою омивається душа

Верба красна розцвітає, про Великдень сповіщає

   Весна – найпрекрасніша пора року. З її приходом оживає природа, а разом із її пробудженням від зимового сну в Україні починається весняний цикл народних свят. На цей період припадає одне з найбільших після Різдва християнських свят – Великдень. Це світле й радісне свято Воскресіння сина Божого – Ісуса Христа. 
   Народознавча мандрівка «Верба красна розцвітає, про Великдень сповіщає» була присвячена саме цьому чудовому святу. ЇЇ підготували та провели працівники Публічної бібліотеки Казанківської селищної ради для учнів 1-б класу ЗЗСО №1. 

Чорнобиль – біль душі

  26 квітня 2019 року виповнюється 33 роки з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття – аварії на чорнобильській атомній електростанції – ЧАЕС. Саме цій події було присвячено годину – реквієм «Чорнобиль – біль душі», яку організували працівники Публічної бібліотеки Казанківської селищної ради для учнів 10-го класу ЗЗСО №1. 
  Організатори заходу при допомозі розповіді, супроводжуваної відеорядом, намагались донести до молодого покоління весь жах трагедії, що відбулася квітневої ночі 1986 року, яка торкнулася мільйонів людей невидимим жахом безжалісної радіації. На кадрах хроніки діти побачили, як мирну тишу весняної ночі розітнув вибух «мирного атому», розділивши відлік часу на «до» і «після» Чорнобиля. 

четвер, 18 квітня 2019 р.

Довкілля з користю

   Щороку, починаючи з 1998 року в Україні, в третю суботу квітня, відзначається День довкілля, День навколишнього середовища. Святкування Дня довкілля тісно переплітається з святкуванням Дня Землі, який припадає на 22 квітня. 
     Тож з нагоди цих свят, працівниками Публічної бібліотеки Казанківської селищної ради, для учнів 4-б класу ЗЗСО №1 організовано та проведено пізнавально-виховний захід «Екологічний бумеранг: «Довкілля з користю». 
    Бібліотечні працівники говорили з дітьми про довкілля, той дім природи, у якому живуть люди, тварини і рослини, про те, що до природи треба ставитись дуже обережно і дбайливо, адже недбале відношення завжди дає про себе знати, обертається великою загрозою всім живим істотам, які заселяють нашу планету, і в першу чергу людям. І саме на нас лежить відповідальність за збереження природи Землі. 

Як це — жити на межі, але не дозволити межі пройти крізь тебе?

       Сьогодні знайомимо вас з книгою від Українського інституту книги, яка для багатьох із нас стала дзеркалом власного досвіду останніх р...