
Розпочалась екскурсія біля пам’ятного знаку Казанській Божій матері, що повертає нас до початків заснування нашого рідного селища. Діти дізналися, що Казанка була заснована у 1800 році селянами-переселенцями з Курської губернії і сталося це 4 листопада, в день ікони Казанської Божої Матері, яку казанківці вважають своєю покровителькою. Бібліотекарі розповіли легенду про заснування Казанки і повідомили деякі цікавинки про перші роки її буття.
Наступна зупинка була біля пам’ятного знаку воїнам-землякам, учасникам бойових дій на території інших держав. Біля меморіалу, створеного силами районної організації воїнів-інтернаціоналістів, учасники екскурсії дізнались, на території яких держав здійснювали миротворчу місію наші земляки, а також отримали загальні відомості про Афганську війну і участь у ній казанківців. Зокрема послухали розповідь про Сергія Алхімова, іменем якого названа одна з вулиць нашого селища. Бібліотекарі познайомили дітей з книгою «Афган. Біль і пам’ять».
Далі екскурсія перемістилася до пам’ятного знаку жертвам голодомору. Про страшні 1932-1933 роки найкраще розповідають очевидці тих подій, чиї спогади зібрано в книгах «Жалібна пісня, мов горлиця лине» та «Засяйте над планетою, невинні душі». Деякі з цих спогадів були зачитані, щоб діти змогли краще уявити собі ці роки.
Останнім пунктом екскурсії став пам’ятний знак поету-сатирику П.П.Глазовому. Видатний сміхотворець, відомий всій Україні і за її межами, народився і провів дитячі роки в с. Новоскелеватка на Казанківщині. Дотепні і по-справжньому народні гуморески Глазового читають і дорослі, і малі. Дарувати радість і веселі усмішки – заради цього жив і творив наш видатний земляк. Звучав сміх і серед екскурсантів, які зачитали декілька гуморесок.
Підводячи підсумки заходу, діти зазначили, що екскурсія допомогла їм поєднати свої знання про історичні події з історією рідного краю.

Немає коментарів:
Дописати коментар